Sayfalar

Hakkımda

Bütünüyle merhametli, çok merhametli Allah'ın adıyla,

Bloğuma hoş geldiniz. Evvela ben Müslümanım, yani inanıyorum ki Allah nezdindeki yasa (dîn) İslam'dır. (Kur'an Arapçasında dîn demek "yasa" veya "yargılama" demektir.) Elbette başkalarının farklı inanma haklarını da sonuna kadar tanıyor ve savunuyorum, çünkü böyle yapmak Allah'ın yasasının gereğidir. Müslümanlar dinde kardeşim, Müslüman olmayanlar insanlıkta denklerimdir.

Otuzlu yaşlarımın artık sonlarına yaklaştım, lisansüstü tahsil görüyorum, âlim olmaya çalışıyorum ve tarih alanında çalışıyorum. Yakınçağ tarihçisi olmak için çalışsam da küçüklüğümden beri İslam bilimleri, Türkçe, İngilizce ve biraz da tabiat bilimleri gibi konulara ilgi duydum. Aslen başlıca bir üniversitede matematik bölümünü kazanmıştım, fakat hem o zamanlar yaşadığım sağlık problemlerinin zorlaması hem de merakımın sözlü bilimlere kaymış olması sebebiyle aynı üniversitede tarih bölümüne yatay geçiş yaptım ve daha sonra da aynı yolda devam ettim. Bu arada birçok yılları kaybetmiş olsam da şu anda lisansüstü seviyede yoluma devam etmeye çalışıyorum.

Bir âlim adayı olarak yazmayı sevdiğimden ve anlamlı bulduğum bilgi ve fikirleri insanlarla paylaşmayı mühimsediğimden bu siteyi açtım. Fırsat buldukça buraya yeni yazı asmaya çalışıyorum. İngilizce bir bloğum da var ki zaman içinde onun birçok yazısı bu siteyle benzer veya birbirinin tercümesi olsun istiyorum. Dilerseniz ona da bakabilirsiniz: Cogitationland.

4 yorum:

 1. Hayırlı olsun. Allah yolunu açık etsin.

  YanıtlaSil
 2. Takipteyiz Uğur'um. Başarılar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin için çok teşekkür ederim, Ali abi. Çok sağ ol.

   Sil