Sayfalar

26 Aralık 2020 Cumartesi

Yeniden Refah Partisi (ve Büyük Birlik Partisi)

 

25 Şubat 2022 tarihinde düzenleme:

Aşağıda yazdıklarım ana fikir itibarıyla hâlâ geçerli olmakla beraber, Fatih Erbakan'ın anlattığım konu dışındaki siyasetinde tutarsız ve gayri-ciddi ve "oyunbaz" tavrı sebebiyle artık onun partisine oy vermekten de vazgeçtim. Aşağıda belirttiğim üzere, cumhurbaşkanlığı seçiminde oyum zaten cumhurbaşkanımız Erdoğan'a idi. Eğer Allah dilerse ve bana ömür yazmışsa, parlamento seçiminde ise Büyük Birlik Partisi'ne oy vereceğim. Fatih Erbakan'ın partisi Cumhur İttifakı'na katılırsa, ancak belki o zaman bir şansları olabilir. Gerçi Büyük Birlik Partisi'nin de pasif siyaseti itici olsa da hem Zillet İttifakı'na karşı Cumhur İttifakı'nda olması hem de Sn. Mustafa Destici'nin Fatih Erbakan gibi tutarsız ve gayri-ciddi ve oyunbaz işlere girişmemesi onu bütün seçeneklerden üste getirmektedir.

Bu sitedeki son yazılarımda, aylar önce, şunu söylemiştim ki her ne olursa olsun, gayri-feminist Müslümanlar olarak, sade Müslüman vatandaş olarak tek şansımız yine de Ak Parti'dir. Fakat o zamandan beri, özellikle yaz aylarında, ama aslında devamlı bir şekilde büyük değişiklikler oldu. Ak Parti laikçi münafık zenginleri yatıştırmak ve hatta onlara yaranmak için birçok dindar Müslümanı sosyal medya linçlerine teslim etmekle kalmadı, bizzat Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan, neredeyse bütün kendi geçmişini inkâr ederek, partisindeki sözde-dindar feministleri kesin bir şekilde destekledi, herhâlde özellikle kızı Sümeyye Hanım'ın etkisiyle. Ya kime karşı? Kendi Müslüman sade erkek oy verenlerine karşı.

Başka bir deyişle, cumhurbaşkanımız ve partisi -yani partisindeki kadınlar- bize artık Ak Parti'yi ve Erdoğancılığı bir şans olarak bırakmadılar. Daha önceki birçok bürokratik fenalığı affetmiştik, ama bu sefer kesin çizgi bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ca çizildi. Bunun üzerine artık benim siyasi tercihim de mecburen değişti. Herkesi şuna davet ederim ki siz de mantık gereği olarak benim gibi yapın ve Yeniden Refah Partisi'ni destekleyin, çünkü sade vatandaşı ve aile değerlerimizi artık sadece Yeniden Refah Partisi umursuyor.

O hâlde, 19 Ağustos 2020'de kendi sosyal medya hesabımda yazdığımı tekrarlayarak bu yazıyı bitireyim:

Yeniden Refah Partisi aynen benim gibi dış politikada ve içerideki münafıklara karşı Sn. Erdoğan'ı ve hükümeti desteklese de aile ve ekonomik adalet gibi konularda önemli eleştiriler getiriyor. O yüzden artık ben de karar verdim ki Yeniden Refah Partisi'ni destekleyeyim. Allah Fatih Erbakan'ın yardımcısı olsun ve ayağını kaydırmasın.

Akademik çalışan olduğum için, partiye üye olma hakkım var, ama en azından şimdilik üye olmuyorum, fakat artık seçimlerde onu desteklemeye karar verdim. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise herhâlde eleştirilere rağmen yine Erdoğan'a oy verirler ve ben de öyle yaparım, inşaallah.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder