Sayfalar

17 Temmuz 2016 Pazar

İftihar ve Teşekkür Günü

Allah en büyüktür. Allah'tan başka tanrı yoktur ve Allah en büyüktür. Allah en büyüktür ve övgü Allah'adır. 
(Allahu ekber. Lâ ilâhe illallahu vallahu ekber. Allahu ekber ve lillâhil-hamd.)

16 Temmuz 2016 günü bir Türkiye vatandaşı ve bir Müslüman olarak benim için bütün o cesur vatandaşlarıma, özellikle de bu yolda canlarını feda eden yiğit şehidlerimize ve direnişe büyük bir cesaret ve metanetle öncülük eden cumhurbaşkanımıza teşekkür ve onlarla iftihar günüdür. 15-16 Temmuz gecesi binlerce vatandaşımız bir destan yazdı ve ardından milyonlarcamız bu destana iştirak edip katkı yaptı. Büyük bir zafer kazandık ve yeni zaferler için yüreklendik. Bu bizim iftihar günümüzdür.

Bu muazzam bir hâdiseydi. Kana susamış cuntacı alçaklar, ki onların omurgasını ve çoğu üyesini Fetullahçı Terör Örgütü militanı sözde subaylar ve sözde yüksek yargı üyeleri oluşturmaktaydı, canımıza ve namusumuza kasdettiler. Şuurlu ve cesur devlet görevlilerimiz ve yiğit vatandaşlarımızın tanklar ve askerî araçlar önünde ilk gece saat 12 veya 1'e kadarki büyük direnişi olmasa ve bir de daha sonraki saatlerde belli başlı meydanları ve devlet binalarını koruyarak bombaların altında direnen ve bazıları şehid düşen kardeşlerimizin kahramanlığı olmasa, aşağılık insanlar çok kötü şeyler yapmaya başlamış olacaklardı. Ben kendim ise saat 1:30'da salâyla ve arkadaşımın telefonuyla uyandım. Ardından, muhterem cumhurbaşkanımız ve başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak Polatlı'nın Cumhuriyet Meydanı'na ve Çarşı Camii'ne gittim.

Bu darbe girişimi 1960 darbesinden çok daha genişti. Koskoca 60 darbesini bile çok daha az sayıda ve çok daha düşük rütbeli bir subay grubu yapmıştı ve daha büyük subay grubunu tasfiye etmişlerdi. Zaten bu darbe girişiminde çok daha büyük şiddet yaşandı. Fakat darbe başarısız oldu, çünkü bu sefer devlet görevlilerimiz ve halkımız daha şuurluydu.

Alçaklar hâlâ bir şeyler deneyebilirler. O yüzden hâlâ uyanık olmamız gerekiyor. Çünkü bilenler bilirler ki Fetullahçı Terör Örgütü denen alçaklar grubu ne kadar bozuk ve tehlikeli inançlara ve ne kadar gözü dönmüş bir zihniyete sahibdir. Onlara Haşhaşi denmesi hiç de abartı değildir.

Ancak şükürler olsun ki işin temelini sağlam tuttuk ve artık daha da metin ve kararlıyız. Bu şanlı direnişe katılan emniyet güçlerimizle ve vatandaşlarımızla aynı davaya gönül vermek ve aynı gaye etrafında birleşmekten ötürü gerçekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Onlar cesaret ve şuurlarıyla bütün dünyaya bir ders verdiler ve artlarından gelenlere büyük bir örnek oldular. Bütün şehidlerimize Allah'tan rahmet ve en büyük nimetleri dilerim. Onlara olan minnettarlığımı ifade edecek kelime bulamıyorum. Şu anda gözümden akan yaşları zikretsem belki biraz ifade etmiş olurum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder